فروشگاه مقالات تخصصی مهندسی عمران حاوی برترین و پربازدید ترین ها.

مرجع فروش بیش از 6000 مقاله معتبر رشته عمران با تخفیف فوق العاده . توصیه میکنیم از محبوب ترین و پر فروشترین فایلها در پایین صفحه اصلی حتما دیدن فرمایید.

نظرسنجی سایت

به نظر شما توجه به کدام دسته از موارد زیر بیشتر میتواند به پر بار تر شدن سایت ما کمک کند؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 1123
  • بازدید دیروز : 2259
  • بازدید کل : 1419405

پیوند ها

46-روشی ساده برای محاسبه لنگر پیچشی وارد بر تیرهای فولادی لبه ای در اتصال با سقف تیرچه وبلوك


46-روشی ساده برای محاسبه لنگر پیچشی وارد بر تیرهای فولادی لبه ای در اتصال با سقف تیرچه وبلوك

مشخصات نویسندگان مقاله:


سیدعبدالله حسینی دهدشتی - عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز
هادی اهوازیان - کارشناس ارشد سازه

خلاصه مقاله:

تیرهای لبه ای در ساختمانهای فولادی به واسطه حمل بار دیوار ودال سقف یکطرفه متصل به آن، تحت اثر توأم لنگرهای خمشی وپیچشی قرار می گیرند. لنگر پیچشی بار دیوار با توجه به موقعیت قرارگیری روی بال تیر لبه ای و خروج از محوریت آن قابل محاسبه می باشد اما پیچش حاصل از بار دال سقف متصل به تیر لبه ای، به دلیل مشخص نبودن موقعیت دقیق واکنش تکیه گاهی دال نسبت به محور ضعیف تیر، به راحتی قابل محاسبه نیست. ازآنجائیکه سختی خمشی دال سقف تیرچه وبلوک بسیار بیشتر از سختی پیچشی تیر لبه ای فولادی است و باتوجه به جزئیات اجرائی اتصال دال سقف با تیر لبه ای که ایجاد پیوستگی نسبی می کند، می توان چنین فرض نمود که تیرلبه ای به طور کامل با دال سقف یکپارچه بوده ودوران عرضی آن تابع دوران تکیه گاهی دال سقف می باشد. بنابراین با توجه به اصل سازگاری تغییر شکل ها بین دوران خمشی انتهای دال سقف ودوران پیچشی تیر لبه ای، درصورتیکه بتوان دوران تکیه گاهی دال سقف را براساس مشخصات دال وبار وارد برآن محاسبه نمود، آنگاه می توان لنگر پیچشی وارد بر تیر لبه ای راکه دوران آن نظیر دوران تکیه گاهی دال سقف است نیز محاسبه کرد. دراین نگارش براساس ایده فوق، روابطی ساده ونسبتأ دقیق جهت محاسبه لنگر پیچشی وارد برتیر لبه ای وخروج از محوریت واکنش تکیه گاهی حاصل از بار دال سقف، ارائه شده است.

کلمات کلیدی:
تیر لبه ای، لنگر پیچشی، دال سقف، دوران تکیه گاهی، خروج از محوریت بار


مبلغ واقعی 5,600 تومان    10% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 5,040 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۴ آذر ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 203

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

مشهد-خیابان شریعتی 66-پلاک24

لطفا درصورت بروز هر نوع مشکلی در خرید و یا دانلود از طریق فرم تماس با ما و یا با ایمیل civileng1366@yahoo.com و یا شماره تماس 09353753394 تماس حاصل فرمایید

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما